Koniec restauracji na Lady’s Miles?

Restauracje plażowe na Lady’s Miles zostaną zamknięte na okres zimowy

Właściciele restauracji przy plaży Lady’s Mile protestowali przed posterunkiem policji w brytyjskich bazach w Kolossi, jak nakazano im natychmiast zamknąć swoje firmy.

Według jednego z właścicieli restauracji w Lady’s Mile, Filiosa Demetriadesa, firmy mają zgodę na działalność od kwietnia do października. W praktyce jednak były otwarte prawie przez cały rok, ponieważ specjalne zezwolenia było udzielane bez problemu.

Rzecznik Sovereign Base Areas (SBA) powiedział Cyprus Mail:

Nie omawiamy indywidualnych przypadków. Wszystkie wnioski licencyjne muszą spełniać ustandaryzowany zestaw kryteriów przedstawionych na stronie administracyjnej SBA, aby mogły zostać przyznane.

Demetriades powiedział, że we wtorek oficerowie baz „weszli do naszych restauracji i zmusili nas do zamknięcia”, w sposób przypominający czasy kolonialne.


Komentując fakt, że licencje są ważne tylko przez siedem miesięcy, Demetriades podkreślił, że ważne jest, aby być otwartym przez wszystkie 12 miesięcy, ponieważ wpłynęło to również na ich personel, który potrzebował pracy.

Zarzucił, że doszło do nieuczciwego podejścia, ponieważ cztery restauracje zostały zmuszone do zamknięcia, ale dwie pozostały otwarte. Wydaje się jednak, że te dwie nienaruszone nie podlegają jurysdykcji baz brytyjskich.

Oczekujemy, że wszystkie firmy w ramach SBA będą przestrzegać zasad dotyczących ich działalności określonych w warunkach licencji na prowadzenie działalności. Każdy, kto dowie się, że je naruszył, stoi przed możliwością podjęcia działań egzekucyjnych, które mogą obejmować ściganie, grzywny i cofnięcie licencji – powiedział rzecznik baz.
Lady’s Mile to istotny obszar wrażliwości środowiskowej. SBA bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo i ochronę środowiska i ustanowił szereg zasad, aby zapewnić, że zakłócenia w dzikiej przyrodzie i szerszym ekosystemie na tym obszarze są ograniczone do absolutnego minimum


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading