Koniec okresu przejściowego dla importu samochodów

Departament Transportu Drogowego przypomina, że 15 lutego to termin importu aut na Cyprze z Wielkiej Brytanii na zasadach przed Brexitem.

W związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przepisy dotyczące pojazdów pochodzących z krajów trzecich (spoza UE) będą miały zastosowanie również do pojazdów pochodzących z Wielkiej Brytanii – podano w komunikacie.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Celnej UE oznacza teraz, że samochody w każdym wieku i o każdym przebiegu będą zobowiązane do zapłaty podatku VAT od importu.

Akcyza została zniesiona kilka lat temu, czyli jednorazowy podatek płacony przy odprawie samochodu i naliczany w stosunku do pojemności silnika samochodu i emisji CO2). W ten sposób klienci cypryjscy mogli tanio i łatwo importować używane samochody z Wielkiej Brytanii.

Nowa umowa pozwoliła jednak uniknąć najgorszego scenariusza importu z powodu zarówno 19-procentowego podatku VAT, jak i 10-procentowego cła.

Od 15.02.2021 roku z prawnego, importowego punktu widzenia, samochody z UK będą traktowane tak samo jak te importowane z Japonii czy Korei.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!