fbpx

Koniec okresu przejściowego dla importu samochodów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Departament Transportu Drogowego przypomina, że 15 lutego to termin importu aut na Cyprze z Wielkiej Brytanii na zasadach przed Brexitem.

W związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przepisy dotyczące pojazdów pochodzących z krajów trzecich (spoza UE) będą miały zastosowanie również do pojazdów pochodzących z Wielkiej Brytanii – podano w komunikacie.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Celnej UE oznacza teraz, że samochody w każdym wieku i o każdym przebiegu będą zobowiązane do zapłaty podatku VAT od importu.

Akcyza została zniesiona kilka lat temu, czyli jednorazowy podatek płacony przy odprawie samochodu i naliczany w stosunku do pojemności silnika samochodu i emisji CO2). W ten sposób klienci cypryjscy mogli tanio i łatwo importować używane samochody z Wielkiej Brytanii.

Nowa umowa pozwoliła jednak uniknąć najgorszego scenariusza importu z powodu zarówno 19-procentowego podatku VAT, jak i 10-procentowego cła.

Od 15.02.2021 roku z prawnego, importowego punktu widzenia, samochody z UK będą traktowane tak samo jak te importowane z Japonii czy Korei.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!