fbpx

Koniec okresu ochronnego

Banki wznawiają wyprzedaż zajętych nieruchomości w aukcjach internetowych wielu nieruchomości, głównie działek i pól oraz mieszkań.

Banki i Kedipes, państwowa firma zarządzająca aktywami, która przejęła złe pożyczki nieistniejącej już spółdzielni, zamroziła egzekucje do 31 sierpnia z powodu pandemii koronawirusa. Przedstawiciele grup pożyczkobiorców lobbowali za przedłużeniem zamrożenia do końca roku, ale ich prośby nie zostały uwzględnione. Na stronie ministerstw pojawiły się już pierwsze powiadomienia o planowanych licytacjach.

Aukcje elektroniczne planowane są dla nieruchomości:

  • w Nikozji na 26 i 30 października,
  • w Limassol na 22 i 29 października,
  • w Larnace na 22 i 26 października
  • w Pafos na 22 października.

Oprócz pól, działek i drukarni jest jeszcze jeden dom i jedno mieszkanie do licytacji.

Przypomnijmy także, że do końca września obowiązuje okres ochronny w stosunku do wynajmujących mieszkania i niepłacących czynszu – po tym terminie właściciele mieszkań będą mogli wnosić do sądów o eksmisję z zajmowanych lokali.

Zgodnie z najnowszą, uproszczoną procedurą już w ciągu 14. dni od momentu otrzymania ostatecznego wezwania do zapłaty, osoba może być eksmitowana z lokalu na wniosek właściciela. Decyzje mają zapadać w sądach w ciągu 7. dni od momentu zgłoszenia sprawy i będą podejmowane przez upoważnionych urzędników sądowych.


📸Philipp Berndt, ✏️cypr24.eu


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!