fbpx

Koniec maratonu w Limassol?

Termin kolejnego Międzynarodowego Maratonu w Limassol jest w zawieszeniu po tym, jak gmina Limassol została oskarżona o niedotrzymanie porozumienia w sprawie jego organizacji

Prezes zarządu klubu sportowego Olympia (GSO), Kyriacos Tsolakis, stwierdził, że cała postawa gminy jest „całkowicie nie do przyjęcia i szkodliwa dla GSO i sportu w ogóle”.

Klub zorganizował konferencję prasową analizującą wydarzenia w okresie poprzedzającym i po podpisaniu Memorandum of Understanding pomiędzy gminą Limassol, GSO, Izbą Handlowo-Przemysłową Limassol (EVEL) i ETAL oraz decyzję o podpisaniu umowy z nowy wykonawca, co wywołało reakcję gminy Limassol, której rada gminy postanowiła przystąpić do konsultacji z poprzednim wykonawcą.

Tsolakis powiedział, że GSO jest zaniepokojony postawą gminy i zastanawiał się, jak doszło do takiej decyzji, podkreślając, że „w memorandum jest napisane, że to GSO decyduje o warunkach umowy i wybiera wykonawcę”.

GSO dotrzymał postanowień memorandum i obietnicy, jaką złożył innym organom, aby dać pierwszeństwo firmie organizującej maraton, która zarządzała przez ostatnie 11 lat – ponieważ firma nie zaakceptowała warunków zawartych w memorandum, przystąpił do zawarcia umowy z nowym kontrahentem, który zaakceptował wszystkie warunki.

Tsolakis stwierdził, że spór z poprzednim wykonawcą nie dotyczył aspektu finansowego rzeczy, ale kwestii przejrzystości i transparentności jego organizacji.

Jednocześnie GSO poprosił o informację, czy na organizację maratonu zostaną przyznane daty 18 i 19 marca 2023 r., co burmistrz Limassol potwierdził we wcześniejszym piśmie z dnia 16 kwietnia 2022 r. Tsolakis powiedział, że list został wysłany przez nowego organiozatora i doradców prawnych GSO, bez otrzymania konkretnej odpowiedzi.

Zamiast tego, kontynuował, radcy prawni gmin wysłali list wzywający „w nieokreślony i niejasny sposób do GSO, aby powrócił do ram Memorandum of Understanding, aby wszyscy uczestnicy wspólnie zrealizowali wyznaczony przez siebie cel”.

Prawnicy GSO, powiedział Tsolakis, poprosili teraz o wyjaśnienie, czego oczekuje się od nich i czy należy rozwiązać umowę podpisaną z nowym wykonawcą i podpisać kolejną umowę z poprzednim wykonawcą, a jeśli tak, to w jakiej treści.

Okazuje się więc, że nie tylko termin organizacji maratonu jest zagrożony, ale cała jego organizacja.

Czy możliwe jest, że najsłynniejszy cypryjski maraton się nie odbędzie?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!