Koniec godziny policyjnej!

W związku z decyzją o kontynuacji dofinansowania firm, które pomimo słabych obrotów ponownie się otworzą, przyszedł czas na kasyna i kluby nocne. By te drugie mogły pracować, zdecydowano o likwidacji godziny policyjnej.

Na razie nie będzie wyznaczonych parkietów tanecznych, gdy kluby nocne będą otwarte (otwarcie w czwartek po około 15 miesiącach przerwy), ale klienci mogą tańczyć blisko swojego stolika, zgodnie z protokołem wydanym przez Ministerstwo Zdrowia.


Osoby udające się do klubu muszą posiadać SafePass, co oznacza negatywny wynik testu Covid PCR lub szybkiego testu wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin lub przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki Covid podaną co najmniej trzy tygodnie wcześniej. Osoby, które zaraziły się wirusem mniej niż sześć miesięcy temu, również będą mogły wejść.


Cały personel będzie poddawał się testom antygenowym co tydzień, a goście klubów będą wpuszczani tylko wtedy, gdy mają rezerwację.

Obiekty muszą przydzielić dwa metry kwadratowe na osobę, przy czym maksymalna liczba osób to 500.

Strefy barowe klubów nocnych zostaną ponownie otwarte dopiero 1 lipca. Mogą pomieścić pięć osób siedzących lub stojących w odległości jednego metra od następnej grupy. Jeśli ktoś jest sam przy barze, miejsce obok niego musi znajdować się metr dalej.

Nie będzie wyznaczonego parkietu. Klienci będą mogli bawić się w okolicy, w której znajduje się ich stół mówi protokół.

W miejscach z zespołami na żywo do 1 lipca przy stole może znajdować się tylko osiem osób. Od tego momentu przy stole może zasiąść 10 osób. Minimalna odległość między stołami musi wynosić 0,5 metra lub 0,7 metra, gdy krzesło jest umieszczone między dwoma stołami.

W klubach nocnych z wysokimi stołami odległość między nimi musi wynosić 1,5 metra przy maksymalnej liczbie ośmiu osób na stolik. Od 1 lipca na obiekty z miejscami stojącymi przypada jeden metr kwadratowy na osobę.

Właściciele muszą dopilnować, aby ich personel został poinformowany o sposobach rozprzestrzeniania się Covid i wykluczyć z pracy osoby z objawami. Pomiar temperatury personelu jest obowiązkowy, a sprawdzanie klientów jest opcjonalne. Osoby o temperaturze powyżej 37,3°C nie powinny być wpuszczane.

Maski dla personelu są obowiązkowe.

Personel obsługujący ludzi powinien maksymalnie ograniczać rozmowę, a tam, gdzie to możliwe, menu lub cenniki powinny być jednorazowe lub wywieszone w widocznych miejscach wewnątrz i na zewnątrz firmy lub udostępniane w formie elektronicznej. Po użyciu menu laminowanego, powinno ono być  dokładnie zdezynfekowane. Stoły należy po użyciu wyczyścić i zdezynfekować.

Firmy muszą także ograniczać transakcje gotówkowe i jak najbardziej promować płatności zbliżeniowe.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!