fbpx

Koniec bezpłatnych testów w Limassol, całe Pafos do przetestowania

Już wczoraj informowaliśmy o gigantycznych kolejkach w jedynym punkcie pobrań wymazów dla pracowników w Limassol, dziś kolejki wcale się nie zmniejszyły.

W rozmowie z Offsite dyrektor laboratorium w którym pobierane są próbki stwierdził, że w niedziele do godziny 8:30 pobrano 350 wymazów, w sobotę natomiast przetestowano 650 osób. Zdaniem portalu bezpłatne testy już się skończyły – ministerstwo przekazało ich jedynie 1400 sztuk. W chwili obecnej nie jest wiadome czy i kiedy ministerstwo udostępni kolejne bezpłatne testy.

Ministerstwo zdrowia i Mediwell Home Healthcare Services ogłosiły także, że zapewnione zostaną bezpłatne testy na koronawirusa wszystkim mieszkańcom dystryktu Pafos. Wymazy będą pobierane w mobilnych punktach pobrań ustawionych przed ratuszami w Pafos i Polis. Wielkie testowanie rozpocznie się już jutro – punkt pobrań w Pafos będzie czynny od 9:00 do 17:00, natomiast w Polis od 9:00 do 13:00.

Swoją drogą ciekawe kiedy wszyscy mieszkańcy Cypru zostaną przetestowani. Wykonuje się tak dużo testów, że dużo taniej dla cypryjskiej gospodarki byłoby wezwanie wszystkich mieszkańców do testowania.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!