Koniec bezpłatnych testów antygenowych

Dziś ostatni dzień bezpłatnych testów antygenowych na Cyprze – jeżeli potrzebujecie SafePass przetestujcie się dziś za darmo

Chociaż bezpłatne szybkie testy są wycofywane z populacji ogólnej, niektóre osoby nadal będą mogły przetestować się za darmo w wyznaczonych punktach. Jeszcze dziś bezpłatne testy mogą wykonać wszyscy w punktach, których szczegółową mapę znajdziecie na naszej stronie https://cypr24.eu/test


Maksymalny koszt szybkiego testu antygenowego ustalony przez ministerstwo to 10€.


Z bezpłatnych testów, nadal będą mogły skorzystać:

  • osoby niepełnoletnie do lat 17, dzieci w wieku od 12 do 17 lat, które nie mają zgody rodziców na szczepienie
  • osoby w wieku 18 lat i starsze, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych, po przedstawieniu odpowiedniego zaświadczenia i po zbadaniu ich prośby przez Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne oraz wydaniu zgody przez ministerstwo zdrowia.
  • kobiety w ciąży, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych, po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego od lekarza ginekologa – od 1 do 7 sierpnia kobiety w ciąży mogą przedstawić potwierdzenie od swojego ginekologa, że ​​szczepienie nie jest zalecane a od 8 sierpnia muszą postępować zgodnie z procedurą uzyskania zgody Cypryjskiego Stowarzyszenia Medycznego i ministerstwa zdrowia.
  • osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki będą darmowo testowane przez trzy tygodnie, w których są zobowiązane do wykonania testu, aby uzyskać SafePass – do potwierdzenia należy okazać kartę szczepień.
  • osoby, które ukończyły szczepienie, ale chcą wykonać test w celu monitorowania swojego stanu zdrowia lub z innych powodów – muszą przedstawić swoją kartę szczepień.
  • osoby, które mają zaświadczenie o wyzdrowieniu z Covid19 w ciągu ostatnich 180 dni, ale chcą wykonać test w celu monitorowania swojego stanu zdrowia lub z innych powodów – muszą przedstawić świadectwo wyzdrowienia

Przypominamy, że punkty bezpłatnych testów nie są upoważnione do przyjmowania opłat za testy – płatne testy mogą być wykonywane jedynie w licencjonowanych laboratoriach oraz w wyznaczonych aptekach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!