fbpx

Koniec bezpłatnych testów antygenowych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziś ostatni dzień bezpłatnych testów antygenowych na Cyprze – jeżeli potrzebujecie SafePass przetestujcie się dziś za darmo

Chociaż bezpłatne szybkie testy są wycofywane z populacji ogólnej, niektóre osoby nadal będą mogły przetestować się za darmo w wyznaczonych punktach. Jeszcze dziś bezpłatne testy mogą wykonać wszyscy w punktach, których szczegółową mapę znajdziecie na naszej stronie https://cypr24.eu/test


Maksymalny koszt szybkiego testu antygenowego ustalony przez ministerstwo to 10€.


Z bezpłatnych testów, nadal będą mogły skorzystać:

  • osoby niepełnoletnie do lat 17, dzieci w wieku od 12 do 17 lat, które nie mają zgody rodziców na szczepienie
  • osoby w wieku 18 lat i starsze, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych, po przedstawieniu odpowiedniego zaświadczenia i po zbadaniu ich prośby przez Cypryjskie Stowarzyszenie Medyczne oraz wydaniu zgody przez ministerstwo zdrowia.
  • kobiety w ciąży, które nie mogą zostać zaszczepione z powodów medycznych, po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego od lekarza ginekologa – od 1 do 7 sierpnia kobiety w ciąży mogą przedstawić potwierdzenie od swojego ginekologa, że ​​szczepienie nie jest zalecane a od 8 sierpnia muszą postępować zgodnie z procedurą uzyskania zgody Cypryjskiego Stowarzyszenia Medycznego i ministerstwa zdrowia.
  • osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki będą darmowo testowane przez trzy tygodnie, w których są zobowiązane do wykonania testu, aby uzyskać SafePass – do potwierdzenia należy okazać kartę szczepień.
  • osoby, które ukończyły szczepienie, ale chcą wykonać test w celu monitorowania swojego stanu zdrowia lub z innych powodów – muszą przedstawić swoją kartę szczepień.
  • osoby, które mają zaświadczenie o wyzdrowieniu z Covid19 w ciągu ostatnich 180 dni, ale chcą wykonać test w celu monitorowania swojego stanu zdrowia lub z innych powodów – muszą przedstawić świadectwo wyzdrowienia

Przypominamy, że punkty bezpłatnych testów nie są upoważnione do przyjmowania opłat za testy – płatne testy mogą być wykonywane jedynie w licencjonowanych laboratoriach oraz w wyznaczonych aptekach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!