Koniec aromatyzowanych Heets’ów

Ministerstwo Zdrowia zakazało sprzedaży aromatyzowanych papierosów elektrycznych

Ministerstwo Zdrowia, opublikowało dziś komunikat: W celu zharmonizowania ustawodawstwa krajowego z dyrektywami europejskimi rząd przyjął dziś projekt nowelizacji rozporządzeń w sprawie wycofania niektórych zwolnień dla podgrzewanych wyrobów tytoniowych

Zdecydowano o: Rozszerzeniu zakazu wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych o charakterystycznym aromacie/smaku lub zawierających substancje aromatyczne w którymkolwiek ze składników oraz na podgrzewane wyroby tytoniowe. (Pierwotna dyrektywa zabraniała wprowadzania do obrotu papierosów konwencjonalnych i tytoniu do skręcania, które zawierały substancje aromatyzujące w którymkolwiek ze składników)

Tak brzmi komunikat.

Co z niego wynika? Otóż osoby palące Heets’y do IQOS’ów nie kupią już takowych o różnych smakach. Nie będzie już mentholowych czy owocowych smaków.

Zdecydowano także, że na wszystkich opakowaniach tych „mini” papierosów będą znajdowały się także ostrzeżenia o szkodliwości palenia – znamy je dobrze z opakowań „tradycyjnych” papierosów.

Co ważne nowelizacja nie dotyczy produktów do waporyzacji (vape), które zawierają płyn, a jedynie tych kategorii, które dotyczą podgrzewanego urządzenia do wyrobów tytoniowych, w którym umieszcza się papierosy zawierające substancje aromatyczne.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading