Koniec anonimowych kart SIM na Cyprze

W życie weszła ustawa nakazująca rejestrację wszystkich numerów telefonów – koniec z anonimowymi kartami SIM

Funkcjonuje już nowe prawo wymagające weryfikacji tożsamości użytkowników przedpłaconych kart do telefonów komórkowych, zarówno tradycyjnych kart SIM, jak i nowszych wbudowanych eSIM.

Ustawa, opublikowana w maju 2024 r. w Dzienniku Urzędowym, daje dostawcom usług mobilnych 18 miesięcy na wdrożenie nowego systemu. W tym okresie karencji firmy muszą zebrać dane identyfikacyjne od obecnych posiadaczy kart przedpłaconych.

W ramach tego prawodawstwa organy ścigania zyskują nowe narzędzia. Na podstawie orzeczenia sądu mogą uzyskać dostęp do danych użytkowników przechowywanych przez dostawców usług mobilnych w celu przeprowadzenia dochodzeń. Dodatkowo Policja i Służba Wywiadu mogą zażądać dezaktywacji usług w związku z działalnością przestępczą lub zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego. Dostawcy są teraz prawnie zobowiązani do stosowania się do tych żądań dezaktywacji.

Ustawa rozwiewa obawy związane z wykorzystaniem anonimowych kart przedpłaconych do działalności przestępczej.

Chociaż zagraniczne karty SIM nadal można nabyć w Internecie, ich dostępność na Cyprze jest ograniczona. Utrudnia to przestępcom anonimowe działanie.

Jak wykazały wcześniejsze dochodzenia, przepisy utrudniają również korzystanie z cypryjskich kart przedpłaconych przez potencjalnych terrorystów.

Okazuje się więc, że po kupieniu karty, będąc nawet turystą, będziemy musieli ją zarejestrować…

Na szczęście za roaming nie trzeba płacić i bez problemu można korzystać z polskiego numeru i internetu…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading