fbpx

Ludzie nie jeżdżą komunikacją!

90% mieszkańców wyspy korzysta z samochodów prywatnych

Pomimo kilkuletnich starań nie udało się do tej pory namówić mieszkańców wyspy do korzystania z komunikacji publicznej. Olbrzymia liczba samochodów powoduje znaczne utrudnienia i wciąż zakorkowane miasta.

Musimy zachęcać ludzi do korzystania z transportu publicznego jako alternatywnego środka transportu

powiedziała minister transportu Vassiliki Anastasiadou

Powiedziała, że ​​jej ministerstwo pracuje nad bardziej zrównoważonym rozwojem miast, w tym poprawą transportu publicznego – niestety nie udało się przyciągnąć większej liczby osób do autobusów w ostatnich dziesięcioleciach.

Już w przyszłym roku zostaną skierowane dodatkowe środki na remont autobusów, wydłużenie ich godzin pracy i zwiększenie częstotliwości.

Szacuje się, że każdego dnia wjeżdża do Nikozji 34000 pojazdów, o 3300 więcej niż w 2015 r. Na Limassol Avenue dzienny ruch wzrósł z 47000 w 2015 r. do 50500 w 2018 r., na Strovolos Avenue z 38000 do 41000, a na Archangelos Avenue z 28500 do 31400.

A może po prostu zatrudnić eksperta, który zajmie się kompleksowym zarządzaniem komunikacją, stworzyć centra przesiadkowe, wyznaczyć BUS pasy, zbudować parkingi typu Park&Go… A co najważniejsze zmusić policję aby surowo karała za parkowanie na przystankach, jeżdżenie nieuprzywilejowanych po BUS pasach…

Długa droga przed panią minister…

[bar group=”897″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!