Komar żółtej febry znaleziony na północy

Niebezpieczne komary dotarły także na północ.

Choć władze społeczności Turków cypryjskich starannie ukrywają informacje na temat pojawienia się na północy komara żółtej febry, to stowarzyszenie biologów na okupowanych terenach przyznaje że już go wykryło i jak najszybciej ujawniło ten fakt.

Stowarzyszenie zidentyfikowało konkretne gatunki komarów po skargach mieszkańców i wezwało odpowiednie departamenty do podjęcia działań.

„Oprócz programu kontroli biologicznej należy wdrożyć strategie kontroli specyficzne dla komarów inwazyjnych” – stwierdzili członkowie stowarzyszenia i zauważyli, że właściwe władze powinny zostać powiadomione o tym, gdzie znaleziono te komary.

Aedes albopictus, komar pochodzący z Azji Południowo-Wschodniej, został również znaleziony w rejonie Ayios Ioannis i Apostolos Andreas w Mesa Geitonia w Limassol. Burmistrz miasta Nicos Nicolaides powiedział, że zostaną podjęte środki, ale zapewnił, że tego typu komary nie są niepokojące, ponieważ choroby, które przenoszą, nie pojawiają się na Cyprze.

Według wydziału entomologii University of California Riverside komar ten jest agresywnym kąsaczem, który żywi się głównie w ciągu dnia i ma szeroki zakres żywicieli, w tym ludzi, zwierzęta domowe i dzikie oraz ptaki. Jest potencjalnym wektorem zapalenia mózgu, dengi (wszystkie cztery serotypy), żółtej febry i psiego nicienia sercowego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading