Koło wyprzedziło autobus

Jadący autobus z dziećmi zgubił koło – na szczęście nikomu nic się nie stało

Minister Transportu potwierdził podczas rozmowy w radio CyBC incydent do jakiego doszło w środę na autostradzie w okolicach Athienou.

Autobus wiózł uczniów do Larnaki i w pobliżu zgubił koło w pobliżu zjazdu Athienou. Koło uderzyło w drugi autobus w konwoju, nie powodując żadnych szkód.

Kierowcy pierwszego autobusu udało się unieruchomić pojazd na poboczu i nikt z podróżnych nie ucierpiał.

Minister transportu, Alexis Vafeades powiedział w radiu CyBC, że to cud, że nikomu nic się nie stało i zapowiedział, że taki incydent absolutnie nie może się więcej powtórzyć.

Zapytany o podobny przypadek, który miał miejsce w Limassol, minister powiedział, że został o tym poinformowany i że incydent, w którym uczestniczyli również studenci, miał miejsce sześć miesięcy temu z prywatnym autobusem firmowym, który został wyznaczony przez szkołę.

W obu przypadkach autobusy działały zgodnie z określonymi ramami prawnymi i przeprowadzono wszystkie wymagane kontrole – powiedział Vafeades. 

Autobusy muszą być sprawdzane co roku, w przeciwieństwie do pojazdów prywatnych, które są sprawdzane co dwa lata.

Autobusy transportu zbiorowego muszą mieć mniej niż dwadzieścia lat, a obecnie eksploatowane mają średnio około 10 lat – powiedział minister w rozmowie z Alphanews.

Autobus w ostatnim incydencie miał 14 lat i miał świadectwo przydatności do ruchu drogowego wydane w lutym, a jego opony zmieniono na trzy dni przed wstrząsającym zdarzeniem, powiedział minister i dodał: „Wyraźnie jest luka w systemie, która zostanie zbadana. ”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading