Kolejny zakrzep po szczepieniu

Władze Cypru badają nowy przypadek zakrzepicy u 40. letniej kobiety, która jest leczona w szpitalu ogólnym w Nikozji. Kobieta dwa tygodnie temu została zaszczepiona przeciw Covid19 preparatem firmy AstraZeneca.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w sobotę wieczorem do Departamentu Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Służby Farmaceutycznej wpłynął raport. Incydent został wykryty podczas badania przed zaplanowaną operacją.  Z raportu wynika że kobieta została zaszczepiona preparatem AstraZeneca dwa tygodnie wcześniej, poddano ją leczeniu i jest w dobrym stanie.

Wszystkie dane zostaną przekazane Europejskiej Agencji Leków w celu dalszego zbadania i ustalenia, czy incydent zakrzepu jest związany ze szczepieniem.

Ministerstwo Zdrowia przypomina wszystkim pracownikom służby zdrowia o wskazówkach i zaleceniach EMA dotyczących konkretnej szczepionki oraz o tym, na co powinni zwracać uwagę u swoich pacjentów.


Ale czy szczepionkowy portal Gesy pyta o nasz stan zdrowia? Widzimy tylko nazwę producenta i datę spotkania. Podczas masowych szczepień personel nie zadaje pytań.


Wielu lekarzy ogólnych zdecydowało się na nie zamawianie szczepionek  by oferować ich swoim pacjentom z uwagi właśnie na czyhające na nasze zdrowie zagrożenia spowodowane tym, że wszystkie dostępne na rynku szczepionki pozostają wciąż w fazie badań. Wiele osób uważa, że szczepienia nie są im potrzebne, jednak groźby Rządów o ograniczeniach dla osób niezaszczepionych powodują, że społeczeństwo „dobrowolnie” się na nie godzi dla świętego spokoju.

Nowe wytyczne datowane na 21 maja 2021 roku,  choć teraz to już trochę za późno, stanowią:

Osobom, u których wcześniej wystąpiły zakrzepy krwi z niską liczbą płytek krwi (zakrzepica z zespołem trombocytopenii, TTS) po podaniu preparatu Vaxzevria, nie należy podawać drugiej dawki produktu Vaxzevria.
Osoby z niską liczbą płytek krwi w ciągu 3 tygodni po szczepieniu produktem Vaxzevria powinny być aktywnie badane pod kątem oznak zakrzepów; podobnie, osoby, u których wystąpią zakrzepy krwi w ciągu 3 tygodni po szczepieniu, należy zbadać pod kątem małej liczby płytek krwi. Pacjenci, u których po szczepieniu wystąpiły zakrzepy krwi z małą liczbą płytek krwi, wymagają specjalistycznej opieki medycznej. Reakcje nadwrażliwości objawiające się pokrzywką lub nagłym obrzękiem pod skórą w obszarach takich jak twarz, usta, usta i gardło są nowo zidentyfikowanymi działaniami niepożądanymi leku Vaxzevria. Vaxzevria skutecznie zapobiega Covid-19.

Dwa tygodnie temu Ministerstwo ogłosiło, że 39.letnia Brytyjka jest leczona w szpitalu ogólnym w Nikozji po poważnym epizodzie zakrzepowym. Kobieta została zaszczepiona 6 maja w Pafos i poinformowano o tym Europejską Agencję Leków. Służby farmaceutyczne badały wszelkie przyjmowane przez nią leki, a także historię jej choroby i jej rodziny. Kobieta została zaszczepiona preparatem AstraZeneca.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!