Kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy

Policja prosi o szczególną uwagę w związku z oszustwami internetowymi związanymi z bankowością i instytucjami kredytowymi.

Zaobserwowano, że do obywateli wysyłane są wprowadzające w błąd komunikaty w których klienci proszeni są o kliknięcie linku elektronicznego w związku z rzekomym problemem z bankowością elektroniczną. Link łączy obywateli z fałszywymi stronami internetowymi, które wyglądają jak strony instytucji bankowych/kredytowych. W rezultacie oszuści uzyskują dostęp do kont bankowych obywateli za pośrednictwem Internetu (bankowość elektroniczna – i-banking) i są w stanie wyłudzić z kont duże sumy pieniędzy, a nawet ukraść dane bankowe obywateli i ich dane osobowe.


Banki nie wysyłają tego typu powiadomień – to są informacje od oszustów!


Policja prosi obywateli o upewnienie się, że wszelkie wiadomości, które otrzymują telefonicznie lub pocztą elektroniczną, są autentyczne i faktycznie wysyłane przez bank lub instytucję kredytową, w której prowadzą konto. Należy bardzo dokładnie sprawdzić czy strona internetowa, do której prowadzą linki, jest oryginalną stroną internetową banku/instytucji kredytowej, z którą współpracują.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z otrzymaną wiadomością tekstową, należy natychmiast skontaktować się z infolinią swojego banku lub z najbliższym jego oddziałem stacjonarnym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!