Kolejny krok do wprowadzenia płacy minimalnej

Prezydent chce jak najszybciej zakończyć konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia płacy minimalnej

Dyrektor Biura Prasowego Prezydenta Andreas Iosif informuje, że ​​spotkanie zaplanowano na wtorek o godz. 9.30 i weźmie w nim udział Minister Pracy. oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Kyriakos Kousios, organizacji pracodawców KEBE i OEB oraz związków zawodowych SEK, PEO i DEOK.

Prezydent Anastasiades podejmuje inicjatywę zakończenia konsultacji z partnerami społecznymi, które pomimo tego, że osiągnęły ostatni etap, nie zostały ukończone z powodu śmierci Zety Emilianidou

Przypomnijmy, że podczas ceremonii zaprzysiężenia nowy minister pracy Kyriakos Kousios wyraził nadzieję, że porozumienie w sprawie płacy minimalnej zostanie osiągnięte przed upływem kadencji Prezydenta.

Aktualnie, w niektórych zawodach, płaca minimalna została ustalona na 870€ w momencie zatrudnienia i 924€ po sześciu miesiącach pracy. Oczywiście brutto.

Oprócz Cypru, płaca minimalna nie obowiązuje także w Danii, Austrii, Finlandii i Szwecji oraz we Włoszech.

Dyskusja na temat wprowadzenia płacy minimalnej trwa na Cyprze od 2017 roku. Wtedy to proponowano aby była ona ustalona na poziomie 1125€ miesięcznie, teraz coraz częściej słychać o kwocie około 1000€ brutto.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading