Kolejny dzień protestu Kurdów w Nikozji

Cypryjsko-Kurdyjskie Stowarzyszenie Solidarności protestuje przeciwko zatrzymaniu  kurdyjskiego uchodźcy politycznego Kenana Ayi i wzywa do jego natychmiastowego uwolnienia.

Protest trwa już kolejny dzień – mieszkańcy Cypru zbierają się codziennie w różnych miejscach w Nikozji z transparentami na których widać między innymi hasło „skoro on jest terrorystą my nimi także jesteśmy”


Kenan Ayas został zatrzymany na lotnisku w Larnace w związku z listem gończym wystawionym przez Niemcy. Republika Federalna Niemiec oskarża go o akty terrorystyczne i sąd w Larnace zdecyduje o jego ekstradycji.

Na konferencji prasowej w Centrum Kultury Kurdystanu „Theofilos” w Limassol członek Stowarzyszenia Cypryjsko-Kurdyjskiego poseł Kostis Efstathiou powiedział, że niemiecki rząd jest „również dotknięty syndromami fobii wobec Turcja Erdogana i kontynuuje tę samą taktykę poddawania się kaprysom i rozkazom państwa tureckiego wobec Kurdów”.

Kontynuował, tym razem domaga się ekstradycji do Niemiec Kenana Ayasa, oskarżając go o przynależność do „terrorystycznej PKK”. 

W ten sposób reżim turecki próbuje zniszczyć każdy głos na rzecz demokracji, człowieczeństwa i poszanowania praw człowieka narodu kurdyjskiego – powiedział
(…) każdy, kto ośmiela się żądać chleba, edukacji, wolności i demokracji, jest napiętnowany jako terrorysta i podlega prześladowaniom oraz nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu aż do śmierci

Kenan Ayas jest uchodźcą politycznym, mieszka na Cyprze od dziesięciu lat i posiada azyl polityczny na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!