Kolejne zmiany w WizzAir

Dosyć niespodziewanie WizzAir zmienił zasady odprawy online. Od 15 sierpnia nie można już bezpłatnie odprawić się wcześniej niż 48 godzin przed lotem. Chyba, że zdecydujemy się na wykupienie miejsca na pokładzie.

Do tej pory w Wizz Air można było przejść odprawę online do 30 dni przed zarezerwowanym lotem. To pozwalało załatwić formalności na długo przed planowaną podróżą, co miało szczególne znaczenie w drodze powrotnej i w zakupie ewentualnych biletów na przesiadkę.

Nowe zasady obowiązują dla rezerwacji dokonanych po 15 sierpnia.

Dzięki dotychczasowym zasadom można było odprawić się w dwie strony jeszcze przed wyjazdem i mieć problem z głowy co było wygodniejsze dla osób, które kupowały bilety przez pośredników lub przy pomocy przyjaciół czy znajomych. Teraz taka możliwość będzie istniała tylko w trakcie podróży trwających nie dłużej niż 15 dni lub jeśli zdecydujemy się wykupić miejsce.

Odprawa online jest dostępna od 30 dni do 3 godzin przed planowym wylotem, jeśli rezerwacja została dokonana przed 15 sierpnia 2017 r. lub wykupiono miejsce podczas rezerwacji dokonanej 15 sierpnia 2017 r. lub później.
Jeśli nie wykupisz żadnych miejsc podczas rezerwacji dokonanej po 15 sierpnia 2017, odprawa będzie dostępna tylko na 48 godzin przed wylotem. W przypadku lotów powrotnych, na które nie wykupiono miejsc, odprawa na lot powrotny będzie dostępna wtedy, kiedy odprawa na lot do miejsca docelowego na 15 dni przed wylotem. – czytamy na stronie WizzAir

Odprawy nadal można dokonać do 3. godzin przed lotem.

To kolejna znacząca zmiana w WizzAir. Przypomnijmy, że pierwsza rewolucja miała miejsce miesiąc temu gdy WizzAir niespodziewanie zmienił zasady nadawania bagaży i ich rozmiarów – pisaliśmy o nowych zasadach tutaj >>>.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading