Kolejne wyróżnienie dla Nissi Beach

Cypryjska plaża w 100. najlepszych na świecie – na liście także plaża z Polski

Kolejne zestawienie i po raz kolejny znaleźliśmy w nim cypryjską plażę Nissi Beach w Agia Napie. Tym razem mowa o 100. najlepszych plażach na świecie.

Co brano pod uwagę przy ocenie?

Eksperci i użytkownicy głosowali według ściśle określonych kryteriów.

Plaże muszą być przede wszystkim ładne („jak z pocztówki”), ogólnodostępne i przyjazne („każdy odwiedzający czuje się reprezentowany”), różnorodne (flora i fauna) a także silnie obecne w popkulturze.

Na pierwszych trzech miejscach znalazły się plaże: Bora Bora, Boulders Beach oraz Waikiki Beach.

Cypryjska Nissi Beach została sklasyfikowana jako 61., a w opisie czytamy:

Plaża Nissi w Ayia Napa na Cyprze wyróżnia się jako tętniące życiem centrum imprez na plaży, przyciągając turystów krystalicznie czystą wodą i tętniącą życiem atmosferą. Plaża słynąca z miękkiego, złotego piasku jest pełna barów i klubów, w których DJ-e puszczają mieszankę melodii, tworząc świąteczny nastrój. Poza sceną imprezową goście mogą uprawiać różne sporty wodne lub po prostu wygrzewać się w śródziemnomorskim słońcu. Plaża Nissi to idealne miejsce dla osób poszukujących połączenia relaksu i rozrywki na wybrzeżu Cypru.

Co ciekawe, w tym samym zestawieniu, na miejscu 85., znalazła się plaża w Sopocie. Napisano o niej:

Plaża Sopot, nawiązująca klimatem do plaży Brighton, pełna jest tętniących życiem barów i klubów plażowych wzdłuż jej brzegów. Atrakcją jest najdłuższe drewniane molo w Europie, rozciągające się na 515 metrów, oferujące zapierające dech w piersiach widoki i wyjątkowe doświadczenie Morza Bałtyckiego.

Przypomnijmy, że to już kolejne wyróżnienie dla cypryjskiej Nissi. Zaledwie miesiąc temu znalazła się na 7. miejscu Travelers’ Choice Awards w kategorii Best of the Best Beaches w Europie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading