Kolejne wnioski o odszkodowania

Mieszkańcy kolejnych gmin zgłaszają uszkodzenia budynków po ubiegłotygodniowym tornadzie

Proces szacowania kosztów szkód spowodowanych tornadem, które nawiedziło obszary Germasogei, został zawieszony. Nowe prośby, które dotarły do ​​call center administracji prowincji Limassol, zmusiły urzędników i inżynierów budownictwa do wstrzymania procesu sporządzania kosztorysu i kontynuowania badań na miejscu oraz rejestracji nowych szkód.

 W rozmowie z Philenews prefekt Limassol Marios Alexandrou powiedział, że pojawiły się nowe prośby dotyczące obszarów poza Germasogeia. Jak powiedział, są to nowe incydenty w Fasoula, Pyrgos i Ypsonas, gdzie wydaje się, że szkody zostały spowodowane przez grad i silny wiatr.

Wyjaśnił, że dzisiaj infolinia Zarządu Okręgowego otrzymała 20 nowych wniosków, co zmusiło załogi do wyjścia na zewnątrz i zarejestrowania incydentów w celu natychmiastowego zakończenia procesu. Alexandrou oświadczył, że administracja prowincji dołoży wszelkich starań jak najszybciej zakończyć elektroniczną rejestrację i wycenę wszystkich szkód.

Ilość wniosków o odszkodowania za szkody w domach i mieszkaniach przekroczyła 210 , zaś w nieruchomościach komercyjnych – 17 . Uszkodzenia odnotowano także w 25 pojazdach oraz w kościele proroka Iliasza w Germasogeia.

Po zakończeniu spisu przewiduje się sporządzenie szczegółowego protokołu szkód i kosztorysu, który zostanie przekazany Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, a następnie Radzie Ministrów do zatwierdzenia. 

Szacuje się, że wysokość szkód znacznie przekroczy wstępne, ostrożne szacunki na poziomie dwóch milionów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading