Kolejne skonfiskowane pojazdy

Cypryjska policja skonfiskowała motocykle i samochody, nałożyła kilkadziesiąt mandatów ma kierowców autobusów i ciężarówek

W ciągu ostatniego tygodnia, cypryjska policja kontynuowała akcję związaną z bezpieczeństwem na drogach.

W kontekście zapobiegania kolizjom drogowym i zanieczyszczeniu hałasem przeprowadzono weekendowe kontrole ruchu drogowego w Limassol. Szczególną uwagę zwrócono na miejsca, w których wcześniej miały miejsce ofiary śmiertelne na drogach oraz hałas.

Tylko od piątku do poniedziałku skonfiskowano 17 motocykli o dużej pojemności (modyfikacje ram i silników motocykli oraz jazdę bez prawa jazdy lub ubezpieczenia) oraz pięć samochodów. 8 kierowców zostało oskarżonych o przekroczenie prędkości, 33 za jazdę bez ważnego prawa jazdy i ubezpieczenia, a kolejnych 80 za inne wykroczenia drogowe.

W ramach unijnej współpracy sprawdzano także stan techniczny samochodów ciężarowych oraz autobusów. Podczas kontroli wystawiono 152 mandaty kierowcom ciężarówek oraz 69 kierowcom autobusów, z których większość dotyczyła tachografów i naruszeń ograniczeń prędkości.

W oświadczeniu opublikowanym przez policję napisano, że ukierunkowane kontrole będą odbywać się codziennie w całej cypryjskiej sieci drogowej. Ich jedynym celem jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa na drodze oraz zapobieganie i łagodzenie poważnych i śmiertelnych kolizji drogowych.

Okazuje się więc, że policja działa…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading