Kolejne sądy odrzucają covid’owe pozwy

Pozew wniesiony przez 67 osób ubiegających się o zarządzenie tymczasowe przeciwko podstawowym środkom egzekwowanym przez ograniczenia koronawirusa został we wtorek odrzucony przez sąd okręgowy w Nikozji.

Grupa starała się o nakaz tymczasowy (zwolnienie ze środków do czasu podjęcia ostatecznej decyzji) na wymóg przeprowadzania szybkich testów w szkołach i używania masek dla dzieci powyżej 12. roku życia.

Sąd orzekł, że osobom, które odmówiły zastosowania się do tych środków, nie odmówiono ani całkowicie zabroniono udziału w lekcjach, ponieważ dostępna była opcja nauczania na odległość. W przypadku egzaminów tym samym studentom przewidziano możliwość siedzenia w osobnej sali.


Kolejne wyroki cypryjskich sądów potwierdzają, że ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią są zgodne z obowiązującym prawem.


W wyroku podkreślono, że trzy główne kwestie to: czy ograniczenia naruszają indywidualne wolności skarżących jest kwestią do rozstrzygnięcia przez sąd na rozprawach, jaki może być odpowiedni środek zaradczy oraz konieczność zastosowania środków ochrony zdrowie szerszej populacji.

Kolejnym ciosem dla tych, którzy kwestionowali dekrety w sądzie, odrzucono sprawę mężczyzny – która koncentrowała się na legalności środków kwarantanny i ukarała we wtorek grzywną w wysokości 1000 euro za udział w nabożeństwie w zeszłym roku.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!