fbpx

Kolejne roszady w rozkładzie lotów

WizzAir po raz kolejny miesza w rozkładzie lotów. Zgodnie z tym co dziś możemy znaleźć na stronach przewoźnika, w sezonie zimowym połączeń na trasie Polska – Cypr – Polska nie będzie zbyt wiele.

Na trasie Warszawa – Larnaka – Warszawa odbędzie się zaledwie sześć par lotów. W chwili obecnej dostępne są loty 17,20 i 27 grudnia 2020 oraz 3, 7 i 10 stycznia 2021. Do normalnego rozkładu lotów przewoźnik powróci dopiero 30 marca 2021 roku – wtedy planowane są dwie rotacje tygodniowo.

Loty na trasach z Larnaki do Wrocławia, Krakowa i Katowic (i z powrotem) są całkowicie zawieszone w rozkładzie zimowym – ich ponowny start będzie miał miejsce dopiero wraz z początkiem sezonu letniego, czyli od 28.03.2021.
Co ciekawe jako nowość startująca 04.02.2021 roku przy dwóch rotacjach tygodniowo pokazana jest trasa Larnaka – Gdańsk – Larnaka. Przed zakupem biletu weźcie jednak pod uwagę fakt, że start był już wcześniej zapowiadany (bilety już można było kupić) na początek grudnia, potem przesunięto ją na początek stycznia. Prawdopodobnie zmiany w rozkładzie nie ominą także tej trasy i ostatecznie, podobnie jak pozostałe, ostatecznie ruszy dopiero wraz z sezonem letnim.

Trochę lepiej, w chwili obecnej, sytuacja wygląda w przypadku lotów z Pafos. Zgodnie z rozkładem widocznym na stronach przewoźnika 17 grudnia 2020 roku ponownie ruszą loty do Krakowa (dwa razy w tygodniu) a do Gdańska 20.12.2020 roku. Teoretycznie loty mają być wykonywane przez cały czas – jednak wszystko może się zmienić. Loty do Katowic i Warszawy ruszą dopiero w nowym sezonie letnim.

Z doświadczenia wiemy, że loty są odwoływane z dnia na dzień. Zdarzały się już przypadki, że osoby, które przyleciały na Cypr musiały wylecieć wcześniej lub zostać dłużej gdyż ich lot został odwołany. Zakup biletów nie gwarantuje przecież tego, że polecimy…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!