fbpx

Kolejne problemy z cypryjskimi lotami

Wielu z Was śledzi polonijne grupy i pewnie już wiecie że z siatki lotów znikają kolejne połączenia.

Odwołane przez Ryanair loty 14.10.2020 z Pafos do Krakowa mogą być zmienione na lot późniejszy lub ze zmianą lotniska docelowego, na przykład do Gdańska. Tylko kto mieszkający w Krakowie lub jego okolicach będzie chciał lądować w Gdańsku? Kolejny lot w niedzielę 21.10.2020 roku – tylko nikt nie pyta co z urlopami i czy pasażer ma gdzie i za co te kilka dodatkowych dni zostać…

Pafos – Katowice – lot 18.10.2020 a potem kolejny dopiero 07.11.2020, Pafos – Poznań – ostatnie loty 14 i 21 października – potem “wylatuje” ta trasa z rozkładu, z kolei do Warszawy z Pafos ostatnie loty w tym roku odbędą się 15 i 22 października – kolejne dopiero w przyszłym roku.

Pomimo że loty odwołane są z winy operatora, wielu z was widzi dopłaty przy zmianie rezerwacji. Przerwany urlop, stracony wykupiony już hotel i jeszcze ekstra koszt za lot i dojazd do domu z lotniska.

Zaglądając na program lotów WizzAir, po 14 października zostaje nam tylko powrót z Larnaki do Warszawy. Loty odbywać się mają raz w tygodniu, ale w związku z pandemią wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Ciekawostką jest to, że WizzAir oznacza swoje loty z Larnaki do Wrocławia i Gdańska jako całkowicie nowe (zapomnieli chyba, że już kilka się odbyło), które ruszają 6. grudnia i to dwa razy w tygodniu, loty do Katowic wracają 9. grudnia (raz w tygodniu). Oczywiście wszystko może się zmienić – pandemia.

Rozkład lotów zapełnia się dopiero po 21 marca 2021.

Jeżeli więc planujecie lot do Polski lub z Polski na Cypr w listopadzie, macie skromny wybór lotów. Z dzisiejszego rozkładu lotów wynika (jutro może się to zmienić), że jedyne połączenia, które będą realizowane w listopadzie to:

  • Pafos – Gdańsk (dwa razy w tygodniu)
  • Pafos – Katowice (raz w tygodniu)
  • Pafos – Kraków (dwa razy w tygodniu)
  • Larnaka – Warszawa (raz w tygodniu)

Polskie Linie Lotnicze “LOT” zawiesiły wszystkie połączenia z Cyprem. Rzecznik LOT’u nazwał to długoletnie połączenia nocne, jako sezonowe. WizzAir stał się więc na trasie Larnaka – Warszawa monopolistą i tak naprawdę on teraz dyktuje warunki.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!