Kolejne ostrzeżenie pogodowe

Kolejny upalny dzień – dziś temperatura na Cyprze wyniesie w cieniu 41°C

Fala upałów nie słabnie, a Met Office wydaje kolejne żółte ostrzeżenie dotyczące wysokich temperatur. Alert obowiązuje obowiązywać od 11:00 do 17:00.

Maksymalna temperatura ma wzrosnąć do około 41 stopni Celsjusza w głębi lądu i około 33 stopni Celsjusza w najwyższych górach.


Na powyższej mapie widać aktualnie panującą temperaturę – mapa jest interaktywna i po naciśnięciu przycisku „play” będzie widoczna temperatura – im ciemniejszy kolor tym temperatura jest wyższa.

Po najechaniu na konkretną miejscowość rozwinie się prognoza kilkudniowa.

Wieczorem pogoda będzie bezchmurnaWiatr będzie stopniowo zmieniał się z północno-zachodniego na północny-wschód, a na północnym wybrzeżu na południowy-wschód, słaby 3 stopnie w skali Beauforta.

 Morze będzie spokojne lub trochę wzburzone. Temperatura w nocy spadnie do około 26°C w głębi kraju, na południowym i wschodnim wybrzeżu, około 24°C na pozostałych wybrzeżach i do 22°C w wyższych górach.

W  czwartek, piątek i sobotę nadal będzie upalnie

Temperatura będzie się wahać  na tym samym poziomie w czwartek i piątek  , a w sobotę nastąpi  niewielki spadek  – nadal jednak pozostanie znacznie powyżej średniej klimatycznej.

Departament leśnictwa zaapelował do społeczeństwa o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wycieczek i unikanie działań, które mogą spowodować pożar, takich jak używanie narzędzi lub maszyn rolniczych, które wytwarzają ciepło, iskry lub płomienie. Departament dodał, że rozpalanie ognia w celu przygotowania jedzenia jest dozwolone tylko na grillach na terenach piknikowych.

Rozpalanie ognisk bez zezwolenia jest zabronione i stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10 albo grzywną do 50 000 euro albo obiema karami łącznie.

Każdy, kto zauważy dym lub ogień, może zadzwonić do wydziału leśnego pod numer 1407 lub do straży pożarnej pod numer 112.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading