Kolejne kraje zmieniają kategorie

Wielu naszych rodaków podróżuje na Cypr z Niemiec – niezaszczepieni będą potrzebować testów!

Od najbliższego czwartku, 26 sierpnia, kolejne Niemcy i Chorwacja trafią do kategorii pomarańczowej (osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test 72. godziny przed planowanym lotem), natomiast Liechtenstein, Bułgaria, Macedonia Północna oraz Bośnia i Hercegowina trafią do kategorii czerwonej (obowiązkowe testy przed lotem oraz po wylądowaniu).


Polska, wraz z Rumunią, Słowacją, Czechami i Węgrami pozostaną w kategorii zielonej – testy ani szczepienia nie są wymagane.


W chwili obecnej, jedynie 9 krajów znajduje się w kategorii zielonej – oprócz wymienionych już krajów europejskich do tej kategorii należą także Australia, Jordania, Nowa Zelandia oraz Singapur. Pozostałe kraje znajdują się w kategoriach pomarańczowej, czerwonej (między innymi Wielka Brytania) oraz szarej.

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że kategoryzacja krajów może zmienić się w każdej chwili, natomiast kolejne zaplanowane spotkanie zespołu ekspertów w tej sprawie zaplanowano na najbliższy poniedziałek.

Przypominamy także, że zgodnie z klasyfikacją europejską, Cypr znajduje się w kategorii ciemnoczerwonej – przed lotem radzimy sprawdzić jakie zasady obowiązują w kraju do którego się udajemy.

Aktualizowane zasady podróży z Polski na Cypr i z Cypru do Polski znajdują się na https://cypr24.eu/podroz


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading