Kolejne helikoptery gaśnicze na Cyprze

Dwa śmigłowce przeciwpożarowe Kamov-32 wylądowały na Cyprze i będą operować w nadchodzący weekend.

Rosyjskie Kamovy zostały wydzierżawione od greckiej firmy na okres dwóch lat z dwuletnią opcją przedłużenia umowy.

Odnosząc się do niedawnej historii dziennika Politis dotyczącej procesu zamówień publicznych i obsesji władz na punkcie dzierżawienia tych konkretnych rosyjskich helikopterów, dyrektor departamentu leśnictwa Charalambos Alexandrou powiedział cypryjskiej agencji prasowej, że nigdy nie było konkretnych preferencji dotyczących helikopterów.

Ustaliliśmy specyfikacje, na podstawie której najbardziej podstawową jest zdolność do przewożenia co najmniej trzech i pół tony wody i dwugodzinna zdolność lotu w stosunku do rezerwy paliwa. Od tego momentu wynik był kierowany przez najtańszego oferenta – powiedział

Dodał ponadto, że oferta dla Kamovów była najniższa, że ​​resort leśnictwa uzyskał zgodę ministerstwa finansów na dostępność środków oraz zgodę organu zamówień publicznych na ważność dokumentów przetargowych.

Oba helikoptery będą bazować i operować z lotniska Andreas Papandreou w Pafos wraz z dwoma samolotami Air Tractor, które już tam są. Flota Republiki będzie teraz liczyła osiem głównych samolotów przeciwpożarowych.

W zeszłym roku mieliśmy sześć głównych samolotów i postawiliśmy sobie za cel zwiększenie ich do ośmiu. Cel został zrealizowany – powiedział Alexandrou

Ponadto Alexandrou powiedział, że zarówno straż pożarna, jak i departament leśnictwa, we współpracy z instytutem cypryjskim, obsługują drony inwigilacyjne do celów przeciwpożarowych.

W czwartek śmigłowce przejdą ostateczne testy zdatności do lotu zgodnie z umową, a następnie zostaną oddane do dyspozycji wydziału leśnego.

Teraz trzeba trzymać kciuki aby jak najdłużej nie musiały być wykorzystane…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading