Kolejne dopłaty do prądu

Rząd zdecydował o przedłużeniu dopłat do energii elektrycznej na kolejne dwa miesiące

Rada Ministrów wyraziła zgodę na przedłużenie o dwa dodatkowe miesiące środka dotyczącego subsydiowania przez państwo części kosztów zużycia energii elektrycznej, a konkretnie fakturowania za okres styczeń – luty 2023 r., który dotyczy zużycia energii elektrycznej w okresie listopad-grudzień.

Szacunkowy koszt wynosi 25 mln euro i obejmuje 449 000 domów, 111 500 przedsiębiorstw, a także zużycie na pompowanie wody, a dotacja obejmie użytkowników domowych, komercyjnych i przemysłowych a także użytkowników wody w celu zaopatrzenia w wodę i/lub nawadniania i/lub pompowania wody deszczowej w cenach dwumiesięcznych.

W sumie do tej pory podjęto ukierunkowane środki i interwencje o wartości około 600 mln EUR, aby wesprzeć słabsze grupy ludności, gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa, a także sektor rolniczy i hodowlany, w radzeniu sobie z presją inflacyjną.

Ponadto rząd, uznając, że koszty produkcji znacznie wzrosły z powodu bardzo dużych podwyżek kosztów energii elektrycznej, paliwa i nawozów, postanowił zatwierdzić wypłatę nadzwyczajnej pomocy państwa dla sektora uprawy owoców cytrusowych, w maksymalnej łącznej wysokości 0,5 mln euro na wsparcie sektora rolnego w związku z problemami, z jakimi boryka się on w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

Szczerze powiedziawszy to już chyba zapomnieliśmy o tych dopłatach – mamy nadzieję, że nasze rachunki nie wzrosną po ich zakończeniu…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading