Kolejne branże domagają się szczepień

Przyspieszenia procedury szczepień domagali się już hotelarze – teraz takiego samego rozwiązania chcą właściciele barów i restauracji

Stowarzyszenie właścicieli ośrodków wypoczynkowych (Osika) wezwało do szybkiego szczepienia pracowników sektora, aby lepiej chronić zdrowie publiczne. Wcześniej podobne wezwanie, bez efektu, składały stowarzyszenia hotelarzy.

Szef Osiki, Neophytos Thrasyvoulou, powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, że pracownicy pracujący w barach, kawiarniach i restauracjach powinni zostać natychmiast zaszczepieni, aby wykluczyć jakąkolwiek możliwość, że restauracje i pracownicy pracujący w tych miejscach przenoszą wirusa na klientów.


Program szczepień na Cyprze jest prowadzony zgodnie z wiekiem, przy czym starsza populacja jest szczepiona jako pierwsza. Pierwszeństwo mają również osoby z poważnymi schorzeniami.


Thrasyvoulou stwierdził, że poprawa warunków pogodowych będzie sprzyjała wznowieniu biznesów we wszystkich dzielnicach, głównie w weekendy, kiedy spodziewany jest duży ruch. Powiedział, że oczekuje się, że więcej firm wznowi działalność w weekendy, zwłaszcza na obszarach górskich, teraz, gdy temperatura zaczyna rosnąć.

Kolejne stowarzyszenia wzywają rząd do szczepienia właśnie ich pracowników. Czy rząd usłyszy ich wezwania?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading