Kolejna szansa dla hoteli

Rzutem na taśmę dano dodatkowy czas hotelom na uzyskanie pozwoleń na prowadzenie działalności – ponad 90% z nich jej nie ma

Być może wyda się to Wam nieprawdopodobne, ale ponad 90% hoteli na Cyprze powinno zostać zamkniętych – nie posiadają aktualnego pozwolenia na prowadzenie działalności.

Rzutem na taśmę, na ostatnim posiedzeniu przed wyborami, cypryjski parlament przyjął ustawę wydłużającą okres karencji dla hoteli nieposiadających pełnego pozwolenia na prowadzenie działalności .

Hotele nieposiadające takiego zezwolenia mają teraz czas do końca 2024 r. na dostosowanie się do tych wymogów. Aby zakwalifikować się do przedłużenia, muszą w międzyczasie przedłożyć właściwym władzom swoje plany powykonawcze.

Plany powykonawcze przedstawiają budynek dokładnie tak, jak jest obecnie, w przeciwieństwie do rysunku projektowego, który przedstawia zamierzony lub proponowany układ budynku. Są to poprawione zestawy rysunków przekazane przez wykonawcę po zakończeniu inwestycji. Odzwierciedlają wszystkie zmiany dokonane w procesie budowy i zapewniają dokładne odwzorowanie gotowego produktu.

Jeszcze w marcu 2019 r. hotelarze otrzymali pięcioletni okres przejściowy na uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności. Okres przejściowy upłynął w marcu br. 

Obecnie został on przedłużony o kolejne sześć miesięcy .

Na początku tygodnia parlamentarzyści usłyszeli, że ponad 90 procent hoteli nie ma pełnej licencji na prowadzenie działalności. Problem w tym, że większość hoteli w okresie boomu turystycznego rozbudowała swoją siedzibę lub przeprowadziła remonty, ale nie uzyskała wymaganych pozwoleń na te zmiany.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading