Kolejki na stacjach benzynowych

Jeżeli chcecie zatankować samochód jeszcze w niższych cenach przygotujcie się na kolejki jak w PRL-u

Zapewne wielu z naszych czytelników jest w takim wieku, że nie pamięta kolejek na stacjach benzynowych. Teraz będą je pamiętać z własnego doświadczenia.

Dziś od północy wygasa obniżka podatku akcyzowego od paliw – będzie ono droższe minimum o 8 centów na litrze. Większość właścicieli pojazdów ruszyło już wczoraj aby zatankować samochody pod korek.

To kwestia psychologii. Oczywiście na stacjach benzynowych panuje znacznie większy ruch. Ale jeśli ktoś teraz zatankuje zbiornik, po prostu skorzysta z jednorazowych 8 centów za litr – powiedział CNA szef stowarzyszenia stacji benzynowych Savvas Procopiou.

Co równie ważne, jego zdaniem, pomimo widocznego już wzrostu cen o 2 – 3 centy, w ciągu najbliższych dni należy spodziewać się kolejnych podwyżek w związku ze wzrostem cen na rynkach międzynarodowych.

Procopiou dodał, że stowarzyszenie zasugerowało ministrowi finansów wdrożenie formuły, zgodnie z którą w przypadku wzrostu ceny detalicznej powyżej 1,50 euro za litr państwo może interweniować i znieść podatek akcyzowy, nawet tymczasowo.

Przypomnijmy, że od poniedziałku wygasną dopłaty do podatku od zużycia paliw , co oznacza podwyżkę o 8,3 centa za litr benzyny i oleju napędowego oraz o 6,4 centa na oleju opałowym.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading