Kolejki na przejściu Ledra (film)

Mieszkańcy północy chcą większej ilości przejść a nie potrafią zapanować nad tymi już uruchomionymi.

Na Cypr dociera coraz większa ilość turystów. Część z nich chce zobaczyć także obszary okupowane i wybiera się na północ pieszo przez najpopularniejsze przejście czyli to zlokalizowane na ulicy Ledra.

Jeden z czytelników napisał do nas wiadomość, że przejście z południa na północ zajęło mu godzinę. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.

Jak widzicie na naszym filmie, policjanci nie za bardzo radzą sobie z osobami przekraczającymi zieloną linię – do tych z północy trzeba ustawić się w kolejce:

Nie jest to teoretycznie długa kolejka, ale swoje kilkanaście minut trzeba odstać. Dotyczy to zarówno wejścia jak i wyjścia z obszarów okupowanych. Pracownicy z północy uruchomili jedynie dwa okienka odprawy paszportowej z pięciu ogólnie dostępnych.


Przekroczenie punktu kontrolnego obsługiwanego przez policjantów z Republiki Cypryjskiej zajmuje moment – Ci radzą sobie znakomicie.


Jeżeli już teraz, gdy na Cypr dociera niewielka liczba turystów północ nie może sobie dać rady na przejściach to co będzie gdy sezon ruszy w pełni?

I co najważniejsze – mieszkańcy i biznesmeni z północy domagają się otwarcia nowych przejść – pytanie tylko czy będą w stanie je obsłużyć.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading