Kobiety mają rodzić dzieci

Kobiety powinny wychodzić za mąż i rozmnażać się – tak podobno powiedział „szef spraw religijnych” na północy Ahmet Unsal na seminarium w okupowanej Famaguście.

Według Bugun Kibris , Unsal prowadził w poniedziałek seminarium w meczecie Polat Pasha, informując kobiety o ich rolach i obowiązkach w społeczeństwie, zatytułowane „Prawa i obowiązki małżeństwa w islamie”, w którym uczestniczyły również młode dziewczyny .

„Kobiety powinny wychodzić za mąż i rozmnażać się” – powiedział Unsal podczas seminarium. „Kiedy dziewczyna znajduje partnera, konieczne jest natychmiastowe małżeństwo, bez czekania.

„Religia każe nam się żenić i rozmnażać. Społeczność islamska musi być liczna” – powiedział urzędnik.

Dodał też, że należy „za wszelką cenę” unikać małżeństw bez dzieci, a kobiety „powinny bez wahania odpowiadać na pragnienia swoich mężczyzn.

„Powodem zawarcia małżeństwa jest prokreacja, a nie zabawa!

„Kobiety pracują dla mężczyzn. Obowiązkiem mężczyzn jest płacenie za mieszkanie, odzież i zdrowie. Dlatego kobieta musi odpowiedzieć na pragnienia męża. Jej potrzeby zostaną zaspokojone”.

Kontrowersyjne wypowiedzi Unsala wynikają z rosnących obaw związanych z radykalizacją na północy. Raporty z zeszłego tygodnia mówiły, że organizacje islamskie próbują nawracać na północy, dodając, że niektóre organizacje ekstremistyczne zbliżają się do nieletnich w celu ich indoktrynacji.

Według Ozgur Gazete na północy, organizacja Stowarzyszenie Miłości i Braterstwa (Sevkad) prowadzi różne działania w celu promowania islamu w społeczności Turków cypryjskich, w tym kontaktuje się z nieletnimi, organizuje spotkania „naukowe” w różnych mieszkaniach i biurach, obiecuje mieszkania dla studentów, a nawet przed znanymi meczetami z napisem „dżihad” na transparentach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading