Kłopoty XTrade

XTB wygrał w Niemczech z cypryjską spółką XTrade w sprawie o naruszenie znaku towarowego

XTB podjął kolejne działania zmierzające do rozstrzygnięcia sporu w stosunku do XTrade i skutecznie dowiódł, tym razem w Niemczech, że stosowana przez cypryjskiego brokera nazwa XTrade jest zbyt podobna do nazwy polskiego brokera XTB, przez co może wprowadzać w błąd.

XTB, będący spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, funkcjonuje pod pełną nazwą „X-Trade Brokers” od 2004 roku. W Niemczech nazwa „X-Trade Brokers” jest używana od 2009 roku. Niemiecki sąd orzekł, że stosowana przez brokera z Cypru nazwa XTrade jest mylnie podobna, ze względu na elementy „X-Trade” i „XTRADE” i nie może być przez niego dalej używana. Orzeczenie niemieckiego sądu jest nieprawomocne.

Pierwszym sukcesem XTB w powyższym sporze była wygrana sprawa w kwietniu tego roku. Sąd Apelacyjny w Warszawie wówczas orzekł udzielając zabezpieczenia, że XTrade nie ma prawa posługiwać się następującymi nazwami: „XTB”, „X-Trade” i „XTrade”. Firmie XTrade Europe Ltd zostało również zakazane korzystanie z witryny xtrade.eu oferującej lub promującej usługi finansowe (witryna nadal działa).

Szefostwo cypryjskiej firmy nie skomentowało wyroku.

W maju tego roku licencja XTrade została zawieszona przez Cypr Securities and Exchange Commission (CySEC) za marketing wprowadzający w błąd. Firma nadal posiada licencje w Belize i Australii.

Wygrana w Niemczech to już drugie zwycięstwo XTB w tej sprawie, w następstwie należy oczekiwać kolejnych rozstrzygnięć.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading