Kliniki nie chcą oddziałów ratunkowych

Cztery kliniki mówią „nie” oddziałom ratunkowym

Szpitalne oddziały ratunkowe działają we wszystkich większych miastach – to właśnie tam udajemy się w przypadku wypadku i do tych miejsc jesteśmy wiezieni karetkami pogotowia. w systemie znajdują się między innymi państwowe szpitale oraz kliniki.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło o włączeniu do systemu ratunkowego także prywatnych klinik oraz szpitali co pozwoli na szybsze udzielanie pomocy. Zaproponowano, za odpowiednim wynagrodzeniem, włączenie do publicznego systemu ratownictwa medycznego szpitalom Apollonian (Nikozja), Mediterranean (Limassol), Napa Olympic (Ayia Napa), Evangelismos (Pafos) oraz Agios Raphael (Larnaka). Niestety, cztery na pięć szpitali odmówiło przystąpienia do systemu.

Od 1 stycznia 2021 roku do systemu dołączy jedynie Mediterranean Hospital z Limassol.

Przypominamy, że po przybyciu na jeden z oddziałów ratunkowych (należących do GESY) pacjent przed przyjęciem jest sprawdzany czy należy do systemu, następnie płaci 10€. W przypadku, gdy pacjent musi być przewieziony ze swojego domu karetką pogotowia – jest ona bezpłatna. Nie ma rejonizacji oddziałów ratunkowych – jeśli na przykład mieszkaniec Nikozji potrzebuje z jakiegoś powodu udać się do szpitala w Limassol, wówczas zapewni mu swoje usługi pod warunkiem, że jest beneficjentem GESY.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading