fbpx

Kitas: będzie nawet 45°C w cieniu!

Jak twierdzi cytowany przez Cyprus Mail Eric Kitas, w najbliższym tygodniu temperatury na Cyprze mogą osiągnąć nawet 45°C w cieniu.

Aktualny żółty alert jest ważny do godziny 17:00 w sobotę. Wczoraj temperatury 41°C w głębi lądu. Meteorolog KitasWeather powiedział w piątek Cyprus Mail, że obecna fala upałów będzie się utrzymywać, a temperatury w przyszłym tygodniu wzrosną do 44°C .

Według Erica Kitasa w przyszłym tygodniu przed upałem nie da się uciec – wysokie temperatury są spodziewane nawet w najwyższych obszarach górskich.


Najwyższe temperatury będą rejestrowane w okręgu Nikozja, ale żółte ostrzeżenie pogodowe może również zostać wydane dla obszarów przybrzeżnych.

Fala upałów, która dotyka nas w ciągu ostatnich kilku dni, osiągnie szczyt w przyszłym tygodniu – powiedział Kitas.
Do środy temperatury utrzymają się na maksymalnym poziomie 43 °C , ale temperatury będą rosły każdego dnia, osiągając 44 °C pod koniec tygodnia, z możliwością osiągnięcia nawet 45 °C

Pomimo nieco niższych temperatur na wybrzeżu, Kitas powiedział, że ze względu na wilgotność „odczucie” ciepła będzie takie samo. Fala upałów, określana jako „intensywna do ekstremalnej”, w ciągu dnia dotknie również obszary półgórskie i górskie.

Gdziekolwiek jesteś na wyspie, fala upałów spowoduje intensywny dyskomfort – powiedział Kitas.

W przyszłym tygodniu jedyne stosunkowo niższe temperatury będą notowane nocą na najwyższym szczycie Troodos.


Okazuje się więc, że nie będziemy mieli problemu z usmażeniem jajek na słońcu…

Uważajcie na siebie, chrońcie swoje zdrowie…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!