Kioski do segregacji odpadów

Nawet w najdalszych rejonach Cypru powstaną punkty do segregacji odpadów

Departament Środowiska podpisał umowę na montaż 50. Zielonych Kiosków, które zostaną ustawione w najodleglejszych miejscowościach i wioskach na Cyprze.

Montaż specjalnie przystosowanych kontenerów zostanie zakończony w 2026r roku a ustawione one zostaną w prowincji Nikozja (8), 16 wspólnotach w prowincji Pafos, 14 wspólnotach w prowincji Limassol, w prowincji Larnaka (11) oraz w prowincji Famagusta.

Zielony Kiosk pełni funkcję małego Centrum Sortowania Materiału Recyklingowego, odpowiednio zaprojektowanego w zmodyfikowanym kontenerze cargo, który przyjmuje od obywateli segregowane surowce wtórne.

Celem Zielonego Kiosku jest rejestracja jakości i ilości przychodzących materiałów, a także szczegółowa separacja i odzysk materiałów o wysokiej czystości i wysokiej wartości. W każdym punkcie zostanie zatrudniony specjalnie wyszkolony pracownik.

Zgodnie z zapowiedzią do Zielonego Kiosku przyjmowany będzie papier/tektura, tworzywa sztuczne, szkło, metal oraz przepływy specjalne, a dodatkowo w Zielonym Kiosku można wyrzucać materiały, które z łatwością można ponownie wykorzystać, bez jakiejkolwiek obróbki (na przykład odzież i obuwie, zabawki, płyty CD i książki).

Przyjmowane także będą tłuszcze i oleje jadalne (olej spożywczy), lampy, drobny sprzęt elektryczny, a także baterie i akumulatory.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading