Kilometrowe kolejki

Jak już ostrzegaliśmy (tutaj >>>) kolejki do odprawy paszportowej na cypryjskich lotniskach znacznie się wydłużyły. Teraz nie tylko trzeba czekać do odpraw, ale także do odprawy paszportowej.

Jak informują władze lotnisk, występują pewne problemy na lotnisku w Larnace. Pomimo uruchomienia dodatkowych stanowisk do odprawy paszportowej czas oczekiwania przy okienku znacznie się wydłużył. Niestety z uwagi na brak możliwości dobudowy nowych stanowisk do odprawy sytuacja może w dalszym ciągu się pogarszać.

Sytuacja na lotnisku w Pafos jest w miarę opanowana, ale w Larnace jest źle – kolejka bardzo często nie mieści się w wyznaczonej strefie i jej koniec znajduje się na terenie terminala przed bramkami odpraw.

Jak informuje cypryjska policja jedynie co może zrobić to uruchomić wszystkie bramki odpraw w których zamontowano skanery dokumentów (jest ich 13 na 24 łącznie). Skanery w pozostałych punktach mają zostać montowane w miarę możliwości technicznych. Władze lotniska przewidują, że w ciągu najbliższych 5-6 miesięcy uruchomią pierwsze stanowiska z automatycznymi bramkami do odpraw.

Jeżeli więc nie chcecie spóźnić się na samolot – przyjeżdżajcie do odprawy wcześniej. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że odprawa bagażowa jest otwierana dwie godziny przed lotem…

 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading