Kilkaset osób rocznie umiera z powodu złej jakości powietrza

Co roku na Cyprze z powodu złej jakości powietrza umiera od 600 do 800 osób – powiedział poseł Partii Zielonych Charalambos Theopemptou.

Przytaczał dane Europejskiej Agencji Środowiska z posiedzenia komisji praw człowieka Izby Reprezentantów, podczas którego komisja przyjęła uchwałę Zgromadzenia Ogólnego ONZ dotyczącą prawa człowieka do czystego, zdrowego i zrównoważonego środowiska.

Propozycję formalnego przyjęcia uchwały do ​​parlamentu cypryjskiego złożyła posłanka Volt Alexandra Attalides i łączy ona jakość środowiska z innymi prawami człowieka zapisanymi już w obowiązującym prawie międzynarodowym.

W tekście rezolucji dodano, że „promowanie prawa człowieka do czystego, zdrowego i zrównoważonego środowiska wymaga pełnego wdrożenia wielostronnych porozumień środowiskowych ”, które dotyczą środowiska.

W przemówieniu po posiedzeniu komisji przewodnicząca komisji i posłanka z Akel Irene Charalambidou oświadczyła, że ​​wierzy, że zostanie on przyjęty w drodze głosowania na sesji plenarnej w Izbie, biorąc pod uwagę jego przejście przez etap komisji.

Do uchwały dodano także poprawki, obejmujące zapis dotyczący cypryjskich obszarów Natura 2000.

Zażądała, aby „Republika Cypryjska natychmiast przystąpiła do przygotowania wszystkich planów zarządzania obszarami Natura 2000, ustanowienia niezbędnych środków ochronnych i natychmiastowego przyjęcia najbardziej aktywnych środków w celu usunięcia wszystkich poprzednich naruszeń ”.

A wydawać by się mogło, że na Cyprze naprawdę można odetchnąć pełną piersią…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading