fbpx

Kilkanaście godzin i miejsc brak

Program dopłat do samochodów elektrycznych jest otwarty jeszcze dziś, ale nie łudźcie się – miejsc już dawno brak

Teoretycznie, program dopłat do samochodu elektrycznego jest otwarty do dzisiaj, jednak już po kilkunastu godzinach od momentu jego uruchomienia liczba wniosków przekroczyła dostępność środków.


W pierwszej fazie programu, rząd przygotował 8 milionów euro – niestety, pieniędzy już dawno nie ma choć program jest nadal otwarty.


Jak poinformowało ministerstwo transportu, zainteresowanie programem było tak duże, że chwilami zawieszał się system. Już do 27 grudnia złożono 4269 wniosków o dofinansowanie co znacznie przekracza możliwości finansowe programu. Dzisiaj licznik wybił 4613 wniosków.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Szczegóły programu dopłat do elektryków >>>

Przypomnijmy, że w programie można było dostać nawet 10000€ na zakup nowego samochodu elektrycznego.

Czyżby czekała nas ekspansja samochodów elektrycznych na Cyprze? Ciekawe tylko jak poradzą sobie importerzy pojazdów – dostawa kilku tysięcy pojazdów na Cypr nie będzie zapewne prosta biorąc pod uwagę przestoje w fabrykach z powodu braku części zamiennych.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że zakup nowego samochodu na Cyprze nie jest wcale prosty. W niektórych wypadkach, na dostawę nowego auta trzeba czekać nawet pół roku.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: