fbpx

Kierowcy nie przejęli się wyższymi mandatami

Szczerze powiedziawszy spodziewaliśmy się tego, że kierowcy jeżdżący po cypryjskich drogach przejmą się nowymi, wyższymi mandatów. Okazuje się jednak, że w ciągu pierwszych 36. godzin od momentu gdy nowe przepisy weszły w życie, policja wystawiła ich podobną ilość co wcześniej.

Policja podała, że ​​tylko w pierwszych 36. godzinach od wprowadzenia nowych przepisów wystawiono 632 mandaty, większość z nich za przekroczenie prędkości, za używanie telefonu podczas jazdy, parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Najwięcej mandatów wystawiono w Limassol oraz na autostradach.

Prawdopodobnie statystyki policji są nieco przekłamane, gdyż od czwartku, na drogach, wyraźnie widać większą ilość policyjnych patroli.

Przypomnijmy, że kierowcy, którzy nie zapną pasów lub będą używać telefonu komórkowego podczas jazdy będą musieli zapłacić mandat w wysokości 150€ lub 300€ w przypadku drugiego wykroczenia w ciągu trzech lat, brak kasku to 200€, a następnie 300€ za drugie naruszenie.

Kara za parkowanie w miejscu zarezerwowanym dla osób niepełnosprawnych wzrośnie to 300€ – taka sama kara zostanie nałożona na kierowców jadących na czerwonym świetle.

Nowe wysokości mandatów znajdziecie na stronie www.roadsafetycyprus.gov.cy .


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!