Kierowcy autobusów mogą stracić prawo jazdy

System fotoradarów, lada chwila, może doprowadzić do braku kierowców autobusów

Wielokrotnie pisaliśmy już o ty, że na Cyprze brakuje kierowców autobusów. Okazuje się, że lada chwila może być jeszcze mniej.

Kamery w Limassol, przyprawiają o ból głowy kierowców autobusów miejskich EMEL. Nakazy sądowe i kary dla kierowców wciąż docierają w wyniku czego niektórym z nich grozi utrata prawa jazdy w wyniku ciągłego gromadzenia punktów karnych.

Jak informuje Philenews, kwestia ta była omawiana na spotkaniu kierowców autobusów z Limassol, Nikozji i związków zawodowych z ministrem transportu Alexisem Vafeadisem . Ten ostatni, według tych samych informacji, zapewniał zaangażowanych, że wspólnie z Policją przeanalizuje sposoby załatwienia konkretnej sprawy. 

Przedstawiciel EMEL , Petros Theocharidis powiedział, że kierowcy autobusów spotykają się z ostrymi reakcjami , tłumacząc, że prawie co tydzień ktoś zostaje ukarany mandatem . Dodał, że są kierowcy, którzy 20–30 razy dziennie mijają fotomarkery.

Twierdził także, że zdarzają się przypadki, gdy na zdjęciach zderzak 12-metrowego autobusu znajduje się 2-3 centymetry przed linią graniczną, a kierowca autobusu zostaje ukarany karą grzywny w wysokości 300 euro . Ponadto podkreślił, że kierowca jadący 12-metrowym autobusem, pełnym pasażerów, z których część stoi, nie może gwałtownie hamować na zmianie świateł , aby nie zostać ukaranym mandatem. 

Z akt sądowych wynika, że ​​kierowcy nie przeszli na czerwonym świetle, czyli zanim autobus zatrzymał się na cztery dziesiąte sekundy, zmieniło się na czerwone . Wszystkie kary nałożone na naszych kierowców są związane z tymi kwestiami – powiedział i dodał, że obecnie otrzymują kary za październik.

Innym przypadkiem jest to, że kierowcy często często muszą nagle hamować, gdy samochód poprzedzający również nagle się zatrzymuje, aby nie przekroczyć linii i nie zostać złapanym przez kamerę.

Klimat, jaki powstał, nie jest najlepszy – zauważył pan Theocharidis, przekonując, że są kierowcy, którzy myślą o zmianie zawodu, bo przy najmniejszym błędzie są proszeni o uiszczenie pozasądowej opłaty sięgającej tygodniowej pensji . Na koniec stwierdził, że problem z karami jest jeszcze większy, bo zbierane są także punkty karne.

Rozwiązanie jest jedno: buspasy!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading