fbpx

Kiedy w maseczce a kiedy bez?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jednym słowem – jeżeli nie mieszkacie w jednym domu, w samochodzie, musicie być w maseczce.

Ministerstwo Transportu, po raz kolejny, opublikowało listę obostrzeń stosowanych w środkach transportu. Na liście znalazły się nie tylko pojazdy komunikacji publicznej ale także samochody prywatne.

W przypadku komunikacji publicznej, wszyscy pasażerowie muszą mieć założone maski i może w nich jechać maksymalnie 50% pojemności autobusu. Nie zdziwcie się więc, że czasami zobaczycie “prawie pusty” autobus a mimo to, jego kierowca odmówi Wam przejazdu.


Przepisy nie określają jednak, czy 50% pojemności dotyczy wszystkich miejsc czy tylko miejsc siedzących – ministerstwo pozostawiło pewną dowolność w tej sprawie.


Samochodami prywatnymi mogą bez ograniczeń i stosowania maseczki jeździć mieszkańcy tego samego gospodarstwa domowego – w tym wypadku ilość osób ograniczona jest jedynie przez ilość dostępnych, zapisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdy, miejsc siedzących.

W przypadku gdy pojazdem poruszają się osoby z różnych gospodarstw domowych, mogą zająć jedynie połowę miejsc siedzących zaokrąglając w górę (w samochodzie 5. osobowym mogą jechać 3 osoby) i wszystkie są zobowiązane do podróży w maseczkach. Jeżeli pojazd posiada natomiast więcej niż 5 miejsc siedzących, w pojeździe mogą jechać maksymalnie 4 osoby.

Przypominamy, że za niestosowanie się do powyższych zasad, grozi mandat w wysokości 300€ dla każdego.


Foto: pl.freepik.com


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!