fbpx

Kiedy ruszą połączenia do Polski?


W systemach rezerwacyjnych, wyraźnie widać, że nie wszystkie zapowiadane połączenia ruszą w tym roku. Wprawdzie są one widoczne na oficjalnych stronach internetowych przewoźników, ale nadal nie są dostępne w, naszym zdaniem, bardziej pewnych systemach pośredników. Pośrednicy nie chcą ryzykować zwrotu pieniędzy i wolą “niepewnych” połączeń nie dołączać. Mają przecież doświadczenia, głównie z tanimi liniami lotniczymi, kiedy to odmawiają one zwracania pieniędzy za bilety oferując w zamian vouchery do wykorzystania przez rok. Niestety, pośrednicy nie mogą sobie na to pozwolić i muszą zwrócić pieniądze…

Jeszcze kilka dni temu zaglądaliśmy na “najtańsze” połączenia i wierzcie nam, ich ceny wzrosły o około 10% – linie lotnicze szykują się do sezonu lotniczego.

W chwili obecnej tak wyglądają najniższe ceny biletów:


A kiedy linie lotnicze ruszą? Ryanair zapowiada wznowienie połączeń z początkiem lipca, WizzAir twierdzi, że uruchomi połączenia między Polską a Cyprem następnego dnia gdy będzie to tylko możliwe, PLL LOT zapowiada częściowe wznowienie siatki połączeń w połowie czerwca… Żaden przewoźnik nie twierdzi jednak, że przywróci dotychczasowy rozkład lotów, wszyscy zapowiadają częściowe przywrócenie połączeń.

Pewne jest jedno – ceny połączeń lotniczych spadły. Jeszcze jakiś czas temu prawdziwym szczęściarzem mógł nazwać się ktoś kto znalazł bilet lotniczy miesiąc przed wylotem na trasie Polska – Cypr za 100€ a teraz bilety z Cypru można kupić dużo taniej:


Niestety, nadal nie wiadomo czy w pierwszej fazie odmrażania turystyki Polska i Cypr wzajemnie pozwolą na podróżowanie. Polski rząd zapowiada, że każdy pracownik dostanie 1000 zł na wczasy w Polsce, Cypryjczycy natomiast nie mają w pierwszej fazie w planach wpuszczenia turystów z Polski w związku wysokim wskaźnikiem zachorowań.

Na szczęście to wszystko wciąż się zmienia…


Zostaw swój komentarz:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!