fbpx

Kiedy otworzą się granice w Europie?

Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie, z którego wynika, że międzynarodowy ruch lotniczy w Polsce pozostanie zawieszony do 16.06.2020 roku. Poprzednia decyzja obowiązywała dziś do północy.

Komisarz Unii Europejskiej do spraw wewnętrznych Ylva Johansson zapowiedziała natomiast, że pełne funkcjonowanie strefy Schengen będzie przywrócone najpóźniej do końca czerwca. Większość państw członkowskich chce otworzyć swoje granice wcześniej, jeszcze w połowie tego miesiąca. Z kolei otwarcie granic zewnętrznych UE ma nastąpić na późniejszym etapie. Może to nastąpić na początku lipca, ale decyzja ta będzie zależała od sytuacji epidemiologicznej.

Jak twierdzą polskie media Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, a także Bułgaria i Rumunia wstrzymują się z ogłoszeniem decyzji w sprawie tego, kiedy mogą znieść restrykcje graniczne.

Może więc się okazać, że wszystkie granice, poza Polską, zostaną otwarte do końca miesiąca.

Przypomnijmy, że tanie linie lotnicze WizzAir i Ryanair zapowiadają wznowienie połączeń pomiędzy Polską i Cyprem od 01.07.2020 r., natomiast PLL LOT nie ogłosił jeszcze decyzji w tej sprawie.

Sytuacja ciągle się zmienia. Tak naprawdę nie wiadomo kiedy i jakie granice zostaną otwarte i ruch lotniczy zostanie wznowiony.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!