Kiedy otworzą restauracje?

16 marca 2021 roku mają zostać otwarte restauracje i kawiarnie w ścisłym reżimie sanitarnym

Właściciele restauracji szykują swoje lokale do ponownego otwarcia, które zgodnie z zapowiedziami powinno nastąpić 16 marca. Ponowne otwarcie lokali ma nastąpić w ścisłym reżimie sanitarnym, bardzo podobnym do tego, który obowiązywał wcześniej.

Pracownicy lokali, podobnie jak już otwartych firm, będą musieli przechodzić cotygodniowe testy na obecność koronawirusa. Lokale będą mogły przyjmować klientów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.


Limit osób wewnątrz ma być określony na 75 przy czym dla jedna osoba ma mieć do dyspozycji 3m2 , natomiast na zewnątrz będzie mogło przebywać 125 osób maksymalnie jedna osoba na 2m2 – przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć 6 osób.


Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia zrzeszającego właścicieli restauracji, nieprzestrzeganie limitów grozić będzie bardzo wysokimi karami zarówno dla właścicieli jak i gości lokali. Przypomnijmy, że zatrudniono dodatkowych 260 inspektorów, którzy mają kontrolować przestrzeganie środków.

Cypryjskie media spekulują, że od 16 marca częściowo zostanie zniesiona także godzina policyjna. Nieoficjalnie mówi się, że będzie się zaczynać o godzinie 23:00 i trwać do 5:00.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!