Kiedy odprawiane są polskie msze na Cyprze

Otrzymaliśmy zaktualizowane informacje na temat polskich mszy odprawianych na Cyprze a także zbliżającej się Wielkiej Nocy

Ojciec Zacheusz M. Dulniok (ofm), który jest opiekunem Polonii na Cyprze przesłał do nas maila z informacją na temat odprawianych na Cyprze Mszy Świętych w języku polskim.

Wynika z niego jednoznacznie, że msze odprawiane są w kościołach katolickich według poniższego harmonogramu:

  • w Limassol w drugą sobotę każdego miesiąca o godz. 16.30
  • w Larnace w drugą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.30
  • w Pafos w trzecią niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.00
  • w Nikozji z powodu zbyt niskiej frekwencji msze zostały chwilowo wstrzymane i odbywać się będą z okazji ważniejszych wydarzeń kościelnych czy narodowych.

Ojciec Dulniok informuje również Polaków z kraju i mieszkających na wyspie że na Cyprze okres Wielkiego Postu i co za tym idzie, Świąt Wielkiej Nocy kościół katolicki obchodzi wraz z kościołem prawosławnym (już od ponad 70 lat) i w tym w roku różnica ta wynosi pięć tygodni i jest najdłuższą jaka jest.

Tak więc na Cyprze katolicki Wielki Post rozpocznie się środa popielcową dnia 20 Marca a Święta Wielkiej Nocy przypadają na dzień 2 Maja 2024 roku.

Dla chętnych którzy chcieliby uczestniczyć w tych uroczystościach tak jak w kraju będzie taka możliwość w parafii św. Pawła w Pafos lub św. Elżbiety Węgierskiej w Kyrenii.  

Należy także przypomnieć, że w każdą niedzielę, w Pafos, odprawiana o godzinie 11:00 jest msza częściowo w języku polskim.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!