fbpx

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Najtaniej jest we wtorki i środy

Raport powstał na podstawie analizy kilku milionów lotów z 2017 roku. Wyniki tej analizy pokazały m.in., kiedy można zaleźć najtańsze bilety lotnicze i które dni tygodnia są najlepsze na wylot. Specjaliści serwisu postanowili przeprowadzić dokładną analizę lotów, porównując stosunek ceny biletów do liczby dni między zakupem biletu a wylotem. Wyniki tego raportu mogą zaskoczyć.


Jak pokazują wyniki raportu, najlepsze okazje biletowe można wyszukać średnio na 70 dni przed planowanym wylotem. Warto podkreślić tutaj słowo „średnio”, bo zaledwie rok temu były to 54 dni. Eksperci zaznaczają, że najlepiej brać pod uwagę „szerszy zakres czasowy” na zakup biletów w dobrych cenach, a dokładniej okres od 121 do 21 dni przed wylotem.

Ostateczna cena zależy jednak od wielu czynników. Duże znaczenie ma tutaj pora roku (w tym wypadku mowa także o lotach na Cypr), w czasie której odbywa się lot, cel podróży oraz to, czy termin nie wypada w okresie świątecznym. W okresie zimowym najlepiej kupować bilety na 62 dni przed wylotem, wiosną — około 90 dni, latem — 47 dni, a jesienią — około 69 dni przed planowanym lotem. Największe różnice w cenach biletów odnotowano w okresie wiosennym — cena między najtańszym a najdroższym biletem w 2017 r. różniła się nawet 900 zł.

Zgodnie z raportem przeloty najlepiej rezerwować na wtorek lub środę. W porównaniu z sobotą czy niedzielą bilety są tańsze średnio o nawet 250 zł. Specjalistom nie udało się jednak ustalić, czy rezerwacja biletu konkretnego dnia tygodnia ma wpływ na cenę biletu lotniczego.

Raport pokazał także, że cena za jedną podróż samolotem zmienia się średnio 62 razy w czasie, w którym bilety są dostępne w sprzedaży.

Sprawdźcie sami czy to prawda:

     


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!