Kibole! Strzeżcie się!

Obowiązkowe karty kibica oraz testy na obecność narkotyków oraz alkoholu – to czeka kibiców przed wejściem na wydarzenie sportowe

Decyzją rządu mającą na celu ograniczenie przemocy na stadionach sportowych kibice będą poddawani losowym testom na obecność alkoholu i narkotyków przy wejściu na obiekty sportowe. Zostanie powołany także specjalny „sportowy” zespół policyjny.

Minister sprawiedliwości Anna Prokopiou powiedziała, że ​​środki, z wyjątkiem tych, które wymagają zmian legislacyjnych, wejdą w życie natychmiast.

Obejmują one również wzmożone kontrole ciała i kary, które wykluczają kibiców na okres do dziesięciu lat ze stadionów sportowych, a także kontrole poruszania się kibiców i instalację telewizji przemysłowej na wszystkich stadionach. Ponadto policja będzie również sprawdzać korzystanie z kart kibica.

Gabinet przyjął dodatkowe środki po incydentach przemocy podczas niedzielnego półfinału koszykówki Anorthosis-Apollon, które doprowadziły do ​​kontuzji trzech funkcjonariuszy.

Władze państwowe przygotowały i przeanalizowały raport merytoryczny z wydarzeń, a minister sprawiedliwości powiedziała, że spodziewane jest również dochodzenie administracyjne w celu wykrycia błędów i zaniedbań ze strony policji.Dochodzenie, które musi zakończyć się w ciągu tygodnia, obejmie każdego członka zaangażowanych sił, od planowania po wykonanie..

Minister zapowiedziała, że w przypadku kolejnych incydentów policja będzie mogła nałożyć obowiązek rozgrywania spotkań bez udziału publiczności

Jeśli kibice konkretnej drużyny wywołają zamieszki podczas meczu, a policja zaproponuje przeprowadzenie najbliższego meczu bez udziału kibiców, Cypryjska Organizacja Sportu (Koa) musi posłuchać tej rady – wyjaśniła minister.
Policja może także zakazać rozegrania meczu

Urzędnicy ocenią, czy należy zmienić odpowiednie przepisy, aby zalecenie policji było obowiązkowe. Minister zapowiedziała, że mecze będą mogły być także odwołane.

Właściwe organy dokonają ponownej oceny pomocy finansowej lub innej udzielonej przez państwo klubom sportowym. W piątek minister spotka się z Cypryjską Organizacją Sportową w celu omówienia zmian w prawie dotyczącym prowadzenia meczów.

W pewnym momencie trzeba skończyć z tymi słowami i przejść do czynów – powiedziała Prokopiou.

Federacja piłkarska zdecydowała o zamknięciu dla kibiców dzisiejszego finału w futsalu – więcej tutaj.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!