fbpx

Kibice nie wierzą w piłkarzy?

80% kibiców uważa piłkę nożną na Cyprze za nieuczciwą

80 procent mieszkańców wyspy uważa cypryjską piłkę nożną za nieuczciwą – ich zdaniem istnieje poważny problem zmowy w sprawie ustalonych meczów i sędziowania.

To tylko niektóre wnioski z ankiety przeprowadzonej przez firmę LS Prime Market Research & Consulting Ltd na zlecenie PASP (Stowarzyszenia Piłkarzy).

Na konferencji prasowej w Nikozji zaprezentowano wyniki badań. Prezes PASP, Spyros Neofitides, powiedział, że badania wzbogacają informacje o piłce nożnej na Cyprze, zauważając, że celem stowarzyszenia jest poprawa wizerunku sportu.

Zgodnie z ustaleniami, wyciąga się szereg wniosków. Po pierwsze, cypryjscy fani sportu to głównie mężczyźni. Po drugie, fani sportu w przeważającej mierze wierzą, że jest wiele złego w piłce nożnej na Cyprze, a jednocześnie wierzą, że istnieje ogromny problem z ustalonymi meczami i ich prowadzeniem.

Brakuje też zaufania do instytucji piłkarskich, ale jednocześnie ufają kierownictwu swoich drużyn.

Ponadto badanie wykazało, że Cypryjczycy uważają piłkę nożną na Cyprze i w Grecji za niewiarygodną. W szczególności Cypr i Grecja zachowują niski poziom wiarygodności, podczas gdy Anglia, Niemcy i Hiszpania cieszą się zaufaniem na poziomie 80-90%.

Wielkość próby wyniosła 1044 udanych (telefonicznych) wywiadów. Próbkowanie było wieloetapowe losowe. Uczestnikami były osoby w wieku 18 lat i starsze. Okres zbierania danych to 25-29 lipca 2022 r.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!