Kibic czy kibol?

Kibic, który przed wejściem na stadion odmówi poddania się narkotestowi lub alkotestowi będzie automatycznie karany

Cypr postanowił na bardzo poważnie rozprawić się ze stadionowymi chuliganami – do parlamentu trafił właśnie projekt ustawy zezwalający policji na kontrolowanie i karanie praktycznie wszystkich co do których istnieje podejrzenie, że są pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Zgodnie z projektem, policjanci będą mogli sprawdzić każdą osobę próbującą wejść na stadion lub gdy na obiekcie już przebywa.

Osoby, które wzbudzą podejrzenia funkcjonariuszy Policji, którzy będą odpowiedzialni za utrzymanie porządku, zostaną skontrolowani. Funkcjonariusze policji mogą przeprowadzać przeszukania ciała w celu wykrycia niebezpiecznych przedmiotów a także żądać próbek śliny lub oddechu do przeprowadzenia odpowiednich testów.

Osoba, która odmówi oddania próbki wydychanego powietrza do badania na obecność alkoholu, zostanie usunięta z trybuny. Jeżeli odmówi jej opuszczenia, może zostać ukarana karą pozbawienia wolności do miesiąca lub karą grzywny do 2000 euro – zgodnie z propozycją dana osoba wypiła o jeden drink za dużo, jeśli w 100 mililitrach oddechu przekracza 39 miligramów alkoholu (około 0,08‰).

Podobna kara dotyczy osób, które odmówią poddania się narkotestowi – zgodnie z nowelizacją ustawy (o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy w obiektach sportowych) w przypadku odmowy poddania się testowi istnieje domniemanie, że osoba zażywała zabronione substancje.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!